Skip To Main Content

Faculty & Staff

Search for Staff Member

Administration

Charles Bynum

Elementary Principal

Jody Whittley

Elementary Assistant Principal

Office Staff

Angel Bhatia

Office Specialist II

Kersten Fritze

Office Specialist I

Jessica Goerke

Office Specialist III

Penelope Kayyal

Office Specialist I

Megan Ponce

Office Specialist II

School Counselors

Caryn Clarke

Certified School Counselor

Sara Giunta

Certified School Counselor

Teachers

Stacey Bannon

ESE Teacher

Rosemarie Behulak

Primary Teacher

Dusty Buck

Leave Of Absence, VUE

Wendy Buckman

ESE Teacher

Amanda Burgess

Primary Teacher

Denise Corzano

Primary Teacher

Gavin Evans

Elementary PE Teacher

Sandra Gilbert

ESE Teacher

Theresa Greenbaum

Intermediate Teacher

Stephanie Hajdin

Media Teacher

Scarlett Hayes

Intermediate Teacher

Courtney Holcomb

Primary Teacher

Holly Hoover

Primary Teacher

Laura Hoskin

Other Teacher, School-Based

Ashley Houk

Primary Teacher

Agnes Ingram

Teacher on Assign, Sch Based

Summer Jiloty

Speech Clinician

Jason Kester

Intermediate Teacher

April Knorr

Primary Teacher

Austin Kovacs

Primary Teacher

Gina LaMendola

Primary Teacher

Jennifer Mahon

ESE Teacher

Kyle Mangan

ESE Teacher

Sarah Marzilli

Elementary Art Teacher

Theresa Morrison

Academic Coach

Michael Ninivaggi

Primary Teacher

Barbara-Anne Oathout

Primary Teacher

Kenneth OBrien

Gifted Teacher

Tracy Pavlicek

Primary Teacher

Jimmy Ravede

Intermediate Teacher

Lisa Ravede

Intermediate Teacher

Denise Ray

Elementary Music Teacher

Bobbi Reamer

Gifted Teacher

Christopher Reamer

Primary Teacher

Ana Resillez

Intermediate Teacher

Katherine Reynolds

Gifted Teacher

Stephanie Roetting

Intermediate Teacher

Caitlin Smith

Primary Teacher

Cynthia Smith

Gifted Teacher

Christina Wingard

Elementary PE Teacher

Douglas Witter

Primary Teacher

Samantha Wood

Gifted Teacher

Magdalena Zboch

Sub Teacher

Support Staff

Bridget Adams

Paraprofessional 4,ASD Program

Phillip Beach

Paraprofessional 4, ESE Supp

Shenna Coley-Hughes

Paraprofessional 4, ESE Supp

Halie Dill

Paraprofessional 4,ASD Program

Kimberly Mungen

EDEP Site Facilitator

Jacquelyn Rivers

Paraprofessional 3,VE Mild

Marta Savage

School Guardian

Latronda Sparrow-Morris

Paraprofessional 4, E/BD